vbranding.pl

Blog tematyczny o finansach i ekonomii

MarketingPraca

W jaki sposób działa marketing internetowy?

W jaki sposób działa marketing internetowy?

Zdobycie klientów, którzy zdecydują się na zakup konkretnego towaru bądź usługi, wcale nie jest takie proste. Nie wystarczy pewność, że oferowany produkt jest dobrej jakości – trzeba także poinformować o nim określoną grupę odbiorców. Jeśli tego typu działania podejmowane są w sieci, mowa tutaj o marketingu internetowym.

Czym jest marketing internetowy?

Marketing internetowy to działania, które podejmuje firma, by wspierać sprzedaż swoich usług i produktów. Wykonuje się je w internecie przy pomocy metod oddziaływania na potencjalnego klienta. Zadaniem marketingu jest wpływ na decyzje zakupowe klientów, kreowanie wizerunku firmy, a także wsparcie sprzedaży – wszystko to dzieje się w sieci.

Prowadzenie działań internetowych, jeśli chodzi o marketing to ogromne wyzwanie. Wszystko dlatego, że technologia przeżywa ciągły rozwój, wyszukiwarki opierają się na coraz to nowszych algorytmach, a w samym internecie wciąż pojawia się wiele innowacyjnych platform. Prowadzone działania marketingowe trzeba dopasować do tych wszystkich zmian.

Marketing internetowy – pozycjonowanie strony

Jeśli chodzi o marketing internetowy, to bardzo ważnym zagadnieniem jest pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Dzięki temu znajduje się ona na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania po wprowadzeniu zapytania w internetową wyszukiwarkę. Trzeba pamiętać o tym, że celem jest to, by strona znalazła się w pierwszej dziesiątce prezentowanych wyników, jako że większość użytkowników zazwyczaj nie udaje się pod adresy znajdujące się niżej.

Warto zadbać o to, by treść prezentowana na stronie internetowej była dopasowana do algorytmów wyszukiwarek, zarówno jeśli chodzi o drobiazgi techniczne, jak i samą zawartość strony.

Koniecznie trzeba zadbać o to, by wszystkie prezentowane na stronie teksty były merytoryczne, a ich przekaz był zrozumiały dla użytkownika. Bardzo ważne jest również, by zawierały konkretne słowa kluczowe oraz zdania, jednak w niezbyt dużej ilości. Bardzo ważne jest podzielenie tekstów na akapity, nagłówki oraz umieszczenie w nich tematów. Na efekty optymalizowania treści strony trzeba co prawda nieco poczekać, jednak są one niebywale skuteczne. Poprawnie prowadzone działania pozycjonujące pozwolą wyprowadzić stronę na sam szczyt internetowych wyszukiwań.

Reklama w social media

Marketing internetowy w ostatnich latach opiera się na portalach społecznościowych. Dzięki temu, że Facebook, Instagram czy też Twitter ostatnimi czasy przeżywają szczyty swojej popularności, to oferują one ogromny potencjał reklamowy dla firm stawiających na marketing internetowy. Prowadzenie działań reklamowych na portalach społecznościowych pozwala zbudować pozytywny wizerunek firmy, dotrzeć do nowych grup odbiorców, a także promować tworzone usługi i produkty.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że prowadzenie kampanii reklamowych w social media podlega pewnym zasadom. Trzeba pamiętać o tym, że każde zamieszczone przez firmę zdjęcie czy też zdanie będzie podlegać ocenie klientów, dlatego wszelkie działania prowadzić trzeba z dużym wyczuciem, a także poszanowaniem dla norm.

Mówiąc o portalach społecznościowych nie sposób nie wspomnieć o blogosferze. Najczęstsze działania marketingowe polegają tu na tym, że bloger otrzymuje od firmy produkt, który następnie będzie pokazywał na swoim blogu. Ta forma reklamy jest bardzo skuteczna, ponieważ pozwala w krótkim czasie dotrzeć do ogromnej grupy potencjalnych klientów. Warto jednak zadbać o to, aby odpowiednio dobrać osobę do współpracy. Influencer powinien posiadać duże zasięgi, cieszyć się pozytywnym wizerunkiem, a także wyznawać wartości zgodne z wartościami wyznawanymi przez markę.

Dowiedz się więcej o influencer marketingu.

Podsumowując, marketing internetowy może być bardzo skuteczny, jeśli jest wprowadzony w odpowiedni sposób. Aby w pełni wykorzystać potencjał, który drzemie w sieci należy równocześnie zadbać o wszystkie elementy marketingu. Tradycyjna reklama połączona z działaniami pozycjonującymi, a także profilem firmy w mediach społecznościowych pozwoli znacznie powiększyć grono potencjalnych klientów.

Udostępnij