vbranding.pl

Blog tematyczny o finansach i ekonomii

Biznes

Import z Chin? Dowiedz się, na co uważać

Import z Chin? Dowiedz się, na co uważać

W dzisiejszych czasach import z Chin stwarza świetne warunki na otworzenie własnego biznesu. Sprowadzanie stamtąd towarów jest idealne i kluczowe dla biznesu, ponieważ zamawiając stamtąd rzeczy, oszczędzisz pieniądze lub zdobędziesz coś, co jest drogie lub niedostępne w naszym kraju. Kroki te pomogą w dynamicznym rozwoju przedsiębiorstwa.

Jak zacząć import z Chin do Polski? Co warto importować i na co uważać? Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy import z Chin jest opłacalny? Odpowiedź brzmi: tak. Jednakże należy wziąć pod uwagę wiele kluczowych aspektów. Kilkanaście lat temu import z Chin był mało popularny i niedoceniony. Dzisiaj wiele osób korzysta z usług i towarów wyprodukowanych przez Państwo Środka. Import z tego państwa stał się powszechny dzięki niskim cenom i stosunkowo dobrej jakości produktów w nim wykonanych.

Więcej informacji o imporcie: https://www.discolm.pl/import-z-chin/

Jakie towary najlepiej importować z Chin?

Dobra analiza możliwości importu, a także wybór oferty pozwala zarobić porządne pieniądze. Warto poświęcić czas tym czynnościom. Rzetelność firmy, u której dokonujemy zakupu produktów, jest podstawą sukcesu i funkcjonowania naszego biznesu. Monitorowanie trendów zagranicznych jest również dobrym sposobem, aby zadecydować o wyborze towaru importowanego z Chin. Dzięki temu mamy możliwość złapać okazję i stać się jedynym w kraju przedsiębiorstwem importującym towar, który na rynkach międzynarodowych cieszy się dużą popularnością.

Przy rozpoczęciu importu z Państwa Środka, dobrze jest skupić się na poszukiwaniu unikalnych produktów o wysokiej marży w branżach, gdzie konkurencja jest znikoma. Decydując się na własną działalność importową, najlepiej rozpocząć od zakupów towarów bezobsługowych. To produkty niewymagające dużego zaangażowania. To gotowe towary niepotrzebujące kompletacji i produkcji według własnych specyfikacji. Takimi produktami są kosmetyki, gadżety, odzież czy półprodukty.

Powinno nam zależeć na prostych produktach, które nie potrzebują podłączenia i obsługi oraz ryzyko ich uszkodzenia jest małe. Najlepiej zacząć od wyrobów w przedziale od 50 do 500 złotych. Sporo problemów mogą nam narobić produkty wielowariantowe dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Decydując się na zakup takich towarów, warto przed transakcją upewnić się i dogadać szczegóły ze specjalistą w celu uniknięcia nieporozumień.

Na co uważać podczas importu z Chin?

Przy zakupach należy uważać na:

  • Podejrzanie niską cenę. Zbyt niska cena towaru to znak dla kupującego, że coś jest nie tak. Podczas przeglądania ofert cena tego samego towaru u różnych dostawców może wahać się kilkukrotnie. Producenci, którzy oferują niższe ceny, mogą okazać się niewiarygodni. Nie zawsze tak jest, ponieważ często dokładnie te same towary na www.1688.com mogą być 2-3 razy tańsze niż na Alibaba.com czy AliExpress, a jakość i cechy produktu są takie same.
  • Trzeba zwracać uwagę na zgodność produktu z opisem towaru, który chcemy zamówić. Może się zdarzyć sytuacja, że zamawiamy pendrive o pojemności 32 GB, a w paczce otrzymamy pendrive’y o pojemności 8 GB. Po kontrahencie słuch zaginie, a wymiana będzie nieopłacalna lub niemożliwa.
  • Niedopowiedzenia w trakcie składania zamówienia, brak ustaleń z dostawcą. Wszystkie szczegóły związane z parametrami towaru, trzeba dokładnie ustalić z kontrahentem przez złożeniem zamówienia i uiszczenia opłaty.

Udostępnij