Strona główna
Inwestycje
Tutaj jesteś

Kredyt konsolidacyjny – kalkulator konsolidacji zobowiązań

Inwestycje Data publikacji - 16 sierpnia 2022 Autor - Redakcja vbranding.pl
Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to doskonały produkt dla wszystkich osób, które poszukują skutecznego rozwiązania pozwalającego na obniżenie miesięcznych zobowiązań z tytułu spłaty różnych produktów finansowych, takich jak np. kredyty gotówkowe, mieszkaniowe lub samochodowe.

Podejmując decyzję o wyborze oferty konkretnego banku, warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry kredytu konsolidacyjnego. W obliczeniu, która z nich jest najlepsza, pomocne może być skorzystanie z kalkulatora konsolidacyjnego zobowiązań.

Konsolidacja zobowiązań – na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który pozwala na scalenie różnych kredytów i zobowiązań spłacanych w innych wysokościach i terminach. Dzięki temu można spłacać tylko jedną ratę miesięcznie. Dodatkowo przez wydłużenie łącznego okresu spłaty, taka rata jest wartościowo niższa niż wszystkie inne dotychczas regulowane raty. Warto mieć na uwadze to, że konsolidowane zobowiązania są regulowane przez bank. Nie otrzymuje się zatem tych środków do ręki. Po dokonaniu konsolidacji spłaca się zatem jedną ratę jednemu wierzycielowi. Zapewnia to wygodę i oszczędności w skali miesiąca. Dostępny jest kredyt konsolidacyjne online oraz stacjonarny, w przypadku którego trzeba udać się osobiście do oddziału banku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, ważne jest nowe oprocentowanie i wysokość raty. Istotne jest także to, czy można wziąć kredyt konsolidacyjny przewyższający sumę zadłużenia do spłaty. W tym przypadku większa część kredytu jest przeznaczana na spłatę zadłużeń, a mniejsza – przelewana na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Można ją wykorzystać na dowolny cel. Dodatkowe środki w ramach kredytu konsolidacyjnego to jednak propozycja ograniczona kwotowo. Zwykle można w ten sposób uzyskać środki w wysokości do 20-30% dotychczasowej wartości zobowiązania. Decyzja banku o przyznaniu dodatkowych środków jest uzależniona od oceny zdolności kredytowej. Przy konsolidacji banki mogą także narzucać maksymalną liczbę zobowiązań, jak i kwotę do połączenia (np. 7 zobowiązań do kwoty 50.000 złotych). W warunkach kredytu konsolidacyjnego określane są często także rodzaje zobowiązań, które można ze sobą połączyć. Część banków nie pozwala np. na skonsolidowanie chwilówek oraz pożyczek ratalnych pozabankowych. To dlatego warto dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami konsolidacji w wybranym banku.

Kalkulator konsolidacyjny zobowiązań – co warto o nim wiedzieć?

Jak obliczyć wysokość zobowiązania kredytowego po dokonaniu konsolidacji? Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora konsolidacyjnego zobowiązań. Korzystanie z tego narzędzia dostępnego online nie jest skomplikowane. Wystarczy w nim wpisać wszystkie posiadane zobowiązania, określając ich formę (np. kredyt gotówkowy, samochodowy, w ROR, mieszkaniowy, karta kredytowa czy też pożyczka hipoteczna), a następnie kwotę do spłaty, oprocentowanie i okres spłaty. Po uzupełnieniu tych danych należy jeszcze wpisać parametry oferowanego przez bank kredytu konsolidacyjnego (oprocentowanie i okres spłaty), by przekonać się, ile rzeczywiście zaoszczędzi się na konsolidacji. Taki kalkulator pomoże zatem w wyborze najkorzystniejszej propozycji na rynku.

W kalkulatorach konsolidacji zobowiązań doskonałe warunki, jeśli chodzi o oprocentowanie, osiąga m.in. kredyt konsolidacyjny online proponowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Ma on jednak wiele innych cech, dzięki którym cieszy się tak dużą popularnością wśród klientów indywidualnych. Możliwość połączenia aż 7 różnych form zobowiązań (jak pożyczka/kredyt gotówkowy, kredyt konsumencki na zakup towarów i usług, inna pożyczka/kredyt konsolidacyjny, karta kredytowa, limit w ROR, kredyt samochodowy, pożyczka/kredyt hipoteczny), dostęp do dodatkowych środków doliczanych do podstawowego zobowiązania, brak zabezpieczeń i wierzycieli – to podstawowe atuty kredytu konsolidacyjnego proponowanego przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, przez które korzysta z niego coraz więcej osób.

Źródła:

https://mubi.pl/poradniki/kredyt-konsolidacyjny/

https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-konsolidacyjny-kalkulator

https://pieniadze.rp.pl/planowanie-wydatkow/art36654311-konsolidacja-kredytow-kiedy-warto-sie-na-nia-zdecydowac

Materiał partnera

Odkryj wysokiej jakości produkty w sklepie internetowym Empik

Redakcja vbranding.pl

Witamy na Vbranding.pl – blogu stworzonym z myślą o wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu finansów, ekonomii, inwestycji oraz rozwoju osobistego. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać się zawodowo i prywatnie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?