Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak otrzymać pożyczkę online?

Biznes Data publikacji - 9 listopada 2022 Autor - Redakcja vbranding.pl
pożyczka online

Niespodziewane wydatki mogą pojawić się u każdego. Jeśli okazało się nagle, że musisz sfinansować pilny zakup, leczenie lub inny wydatek, weź pod uwagę pożyczkę online. Udziela jej coraz więcej banków. To najszybszy i najwygodniejszy sposób, żeby pożyczyć pieniądze. Jak otrzymać taką pożyczkę online?

Stali klienci mają łatwiej

Pożyczki online, a więc takie, w których wszystkie formalności możesz załatwić przez Internet, skierowane są przede wszystkim do stałych klientów banków. Nowi klienci mogą zwykle składać online wniosek o pożyczkę i przekazać w tej formie dokumenty, ale przeważnie i tak będą musieli przyjść do placówki banku, aby sfinalizować transakcję. 

– Bez wątpienia stali klienci mają łatwiej, ponieważ to głównie dla nich banki przygotowują pożyczki online. Przykładem jest nasz bank. Z Pożyczki Klik Gotówkowej (RRSO19,86) mogą korzystać te osoby, które mają konto w naszym banku, systematycznie przelewają na to konto swoje dochody i korzystają z bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji PeoPay – wyjaśnia ekspert Banku Pekao. – Jak wziąć pożyczkę online? Logujemy się do serwisu Pekao24 lub aplikacji mobilnej Peopay i tam składamy wniosek o pożyczkę. Potem wystarczy już tylko zaczekać na ocenę zdolności kredytowej i w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej  zatwierdzić umowę pożyczki w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. To szybki i bezpieczny sposób na pożyczenie pieniędzy – podkreśla ekspert.

Pożyczka online – ile to kosztuje?

Pożyczkę online możesz wygodnie zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Czy jednak taka oferta jest korzystna? To zależy oczywiście od propozycji konkretnego banku. Zawsze warto jednak sprawdzić koszty przed zatwierdzeniem umowy pożyczki. Najlepiej zwrócić uwagę na RRSO, które pokaże, jaki jest całkowity koszt pożyczki. Najłatwiej porównywać pożyczki w różnych bankach, analizując właśnie wskaźnik RRSO przy takiej samej kwocie kredytu i okresie spłaty.

W tabeli prowizji i opłat znajdziemy także koszty, których nie uwzględnia wskaźnik RRSO. Może to być np. opłata za zmianę warunków umowy (np. ustalenie innej daty spłaty raty) itp. 

Zalety pożyczek przez Internet

Dlaczego warto pożyczać pieniądze przez Internet? Argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem jest wiele. Przede wszystkim pożyczki online są wygodne. Nie trzeba tracić czasu na dojazd do placówki banku i stać w kolejce. Nie bez znaczenia jest także wysoki komfort korzystania z pożyczek online. Wszystkie formalności załatwia się w zaciszu własnego domu lub w innym dowolnym miejscu, gdzie mamy komputer z dostępem do Internetu lub smartfon. 

Limit w koncie – wygodne rozwiązanie

Dla klientów banku, którzy mają otwarte konto, dobrą alternatywą dla pożyczki online może być limit w koncie.. Można go zazwyczaj uruchomić również przez Internet. Wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej lub skorzystać z aplikacji mobilnej. Tam można sprawdzić warunki limitu i wybrać jego kwotę. Po ocenie zdolności kredytowej i w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej  umowa pożyczki w koncie jest zawierana w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej.

A może karta kredytowa online?

Jeszcze innym sposobem na niespodziewane wydatki lub wygodne płacenie może być karta kredytowa. Do jej wydania niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej. Niektóre banki umożliwiają załatwienie wszystkich formalności związanych z taką kartą również przez Internet – szybko i wygodnie. To także rozwiązanie dla stałych klientów. Należy zalogować się do bankowości elektronicznej, zapoznać się z warunkami karty kredytowej, wybrać limit i wysłać online wniosek. Po akceptacji umowy musisz jednak poczekać, aż karta dotrze do Ciebie pocztą, żeby z niej korzystać.

Pożyczka online umożliwia wygodne i szybkie pożyczenie pieniędzy. Wystarczy dostęp do Internetu, żeby załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. 

1RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 19,86% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 5445 zł, pożyczka zaciągnięta na 30 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,15% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 1377,40 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 558,31 zł (9,30%), odsetki 819,09 zł), całkowita kwota do zapłaty 6 822,40 zł, płatna w 29 ratach miesięcznych po 227,41 zł, 30. rata wyrównująca 227,51 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 5445 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 7.10.2022 r. Pożyczkodawcą jest Bank Pekao S.A. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki po dokonaniu oceny zdolności kredytowej.

Artykuł sponsorowany

usługi fulfilment

Redakcja vbranding.pl

Witamy na Vbranding.pl – blogu stworzonym z myślą o wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu finansów, ekonomii, inwestycji oraz rozwoju osobistego. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać się zawodowo i prywatnie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?