Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Co to jest hotspot w telefonie?

Biznes Data publikacji - 6 marca 2022 Autor - Redakcja vbranding.pl
co to jest hotspot w telefonie


Smartfon jest sprzętem, który posiada właściwie każdy. Jest on używany oczywiście do prowadzenia rozmów telefonicznych, lecz także do surfowania w internecie czy też do korzystania z mediów społecznościowych. Jak się jednak okazuje, smartfony są znacznie potężniejsze, niż się to może wydawać przeciętnemu użytkownikowi. Umożliwiają one między innymi stworzenie tzw. hotspota. Co to jest hotspot w telefonie i jak może być wykorzystywany?

Czym jest hotspot w telefonie?

Każdy doskonale wie, jak ważny jest w obecnych czasach internet. Dostęp do niego można uzyskać poprzez połączenie z domowym Wi-Fi czy też z siecią telefonii komórkowej. Jak się niestety okazuje, zdarzyć się może taka sytuacja, gdy komputer pozbawiony zostanie połączenia z Wi-Fi lub internetem stacjonarnym. Czy można coś w tym zakresie zrobić? Jak się okazuje jak najbardziej tak.
Nowoczesne smartfony są w stanie udostępnić internet poprzez stworzenie tzw. hotspota. Hotspot to miejsce, w którym użytkownik może uzyskać dostęp do internetu. Hotspoty spotkać można np. w galeriach handlowych czy też w hotelach, gdzie ich właściciele udostępniają internet. Hotspot można stworzyć również samodzielnie poprzez smartfona, dzięki czemu będzie można połączyć się np. laptopem lub konsolą z internetem. Jak to zrobić?

Jak utworzyć hotspot przy pomocy smartfona?

Choć brzmi to naprawdę bardzo poważnie i wydawać się może, że proces tworzenia hotspota dla innych użytkowników jest naprawdę trudny i skomplikowany, to jednak jest to zadanie naprawdę bardzo proste. Co więc należy zrobić?
Jeśli posiada się telefon pracujący na systemie z androidem, należy przejść do ustawień, a następnie wybrać opcje połączenia. Tam znaleźć można zakładkę o nazwie Router Wi-Fi. Co należy z nią zrobić? Wystarczy tylko przesunąć suwak prawo, aby daną opcję włączyć. Spowoduje to stworzenie przez telefon sieci Wi-Fi. Jak jednak można się do niej dostać? Po włączeniu tego opcji na telefonie pojawi się nazwa, jak i również hasło do sieci. Wystarczy tylko na drugim urządzeniu znaleźć daną sieć, a następnie wpisać do niej hasło. Spowoduje to, że na laptopie uzyska się dostęp do internetu pochodzącego z sieci telefonicznej przekazywanego przez telefon.

Jakie są najważniejsze zalety korzystania z hotspota w telefonie?

Przede wszystkim zauważyć tu trzeba to, że dzięki tej funkcji można mieć internet właściwie w każdych okolicznościach. Sieć telefonii komórkowej jest tak zaawansowana i rozległa, że praktycznie wszędzie można uzyskać dostęp do internetu. Umożliwia to nie tylko prace na laptopie, lecz również rozrywkę na konsoli do gier, jeśli zabierze się ją np. na urlop.

Przeczytaj więcej na stacjonarnyinternet.pl

usługi fulfilment

Redakcja vbranding.pl

Witamy na Vbranding.pl – blogu stworzonym z myślą o wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu finansów, ekonomii, inwestycji oraz rozwoju osobistego. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać się zawodowo i prywatnie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?