vbranding.pl

Blog tematyczny o finansach i ekonomii

Biznes

4 powody, dla których warto mieć konto walutowe

4 powody, dla których warto mieć konto walutowe

Masz konto osobiste, które służy Ci jednocześnie do dokonywania transakcji zagranicznych? Rozważ otwarcie rachunku walutowego – takie rozwiązanie jest dużo korzystniejsze. Poznaj najważniejsze powody, dla których warto rozważyć taką opcję.

Konto walutowe cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród Polaków. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu taka opcja była popularna głównie wśród osób pracujących za granicą czy spłacających kredyty walutowe, obecnie wiele zmieniło się w tym zakresie.

Konto walutowe – kto powinien rozważyć jego założenie?

Konto walutowe może otworzyć każdy – nie istnieją tutaj żadne ograniczenia. Jednak taka opcja jest szczególnie opłacalna dla osób, które:

  • często podróżują za granicę,
  • dokonują transakcji internetowych w sklepach zagranicznych,
  • spłacają kredyt walutowy,
  • zamierzają gromadzić oszczędności w walucie obcej,
  • uzyskują wynagrodzenie w walucie innej niż polski złoty.

Jeżeli masz szansę skorzystać z bezpłatnego konta walutowego (a takie oferuje kilka banków), skorzystaj z niej nawet bez żadnego powodu. Warto mieć takie konto – z pewnością prędzej czy później Ci się przyda.

Konto walutowe – dlaczego warto je założyć?

Każdy powód jest dobry, aby założyć konto walutowe – szczególnie to oferowane bezpłatnie. Jeżeli jednak nie jesteś jeszcze zdecydowany, weź pod uwagę poniższe korzyści.

1. Oszczędności związane z przewalutowaniem

Nie musisz dysponować kontem walutowym i kartą płatniczą, aby móc dokonywać płatności za granicą. Ich brak naraża Cię jednak na dodatkowe koszty związane z przewalutowaniem.

Jeśli masz konto walutowe, bank nie pobiera żadnych opłat za płatność w sklepie za granicą. Wszystko dlatego, że płatność dokonywana jest w docelowej walucie. Pozwala to sporo zaoszczędzić – tyle, ile wynosi spread naliczany przez instytucję. 

2. Pieniądze dostępne od ręki

Choć złotówki możesz w dowolnym momencie przewalutować, środki bezpośrednio w walucie obcej są szybko dostępne. Wszystkie transakcje możesz łatwo zweryfikować, mając dostęp do bankowości elektronicznej.

3. Możliwość skorzystania z walutowych produktów oszczędnościowych

Konto walutowe otwiera przed Tobą drogę do korzystnie oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Dzięki temu zgromadzone na rachunkach pieniądze w obcej walucie mogą pracować na jeszcze większy zysk. A to wszystko bez żadnego ryzyka utraty kapitału. Do wyboru masz nie tylko konto oszczędnościowe, ale i lokaty.

4. Opcja wymiany walut online

Potrzebujesz dodatkowych środków w obcej walucie? Jeśli tak, konto walutowe sprawdzi się idealnie – daje dostęp do usługi wymiany walut przez internet. Jednocześnie pozwala na ustalenie oczekiwanego kursu wymiany – gdy kurs osiągnie ustanowioną wartość, wówczas transakcja zostanie automatycznie zrealizowana.

Jak wybrać korzystne konto walutowe?

Jeśli chcesz, aby konto walutowe wpisało się w Twoje potrzeby, jego wybór nie powinien być dziełem przypadku. Zwróć uwagę na kilka kwestii, m.in. na:

  • pobierane opłaty,
  • dostępne waluty,
  • opcję dostępu do bankowości elektronicznej,
  • zasady wypłacania gotówki z bankomatów,
  • warunki produktów oszczędnościowych.

Im więcej elementów porównasz, tym bardziej dopasowane konto wybierzesz.

Udostępnij