vbranding.pl

Blog tematyczny o finansach i ekonomii

Inwestycje

Obrazy pop art – czyli nowa forma sztuki!

Obrazy pop art – czyli nowa forma sztuki!

Pop art, inaczej Popart lub Pop-art wywodzi się z języka angielskiego i oznacza ‘popular art’, czyli sztukę popularną. Forma ta należy do najbardziej rozpowszechnionej, rozpoznawalnej nawet przez osoby nieinteresujące się twórczością artystyczną. Nurt ten kojarzony jest z Andy Warhol oraz jego autorskimi, wyjątkowymi dziełami inspirowanymi przedmiotami codziennego użytku. W tej sztuce można wymienić nowoczesne obrazy zwierząt, oryginalne kolaże, pop art portrety oraz wiele więcej. Nie wiesz jak zastosować tego typu dekoracje w swoim wnętrzu lub jak je zdobyć? Od nas dowiesz się wszystkiego!

Szeroki wybór wzorów, kolorów, graffiti czy napisów

Sztuka Pop Art jest bardzo oryginalna, kolorowa, nawiązuje do surrealizmu, dlatego każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Obrazy mogą przedstawiać losowe plamy czy kreski, ale także całe sylwetki, twarze, florę oraz faunę. Jeśli twoje wnętrze wydaje się nudne albo monotonne zaopatrz się w pop art portret, który nada pokojowi więcej koloru i oryginalności! Może masz ulubionego wykonawcę czy aktora, którego portret chciałbyś umieścić na ścianie? Z szerokiej gamy produktów możesz przebierać we wzorach, kolorach, napisach, rozmiarach czy fakturach obrazów. A może marzą Ci się nowoczesne obrazy zwierząt? Są one bardzo na topie!

Aranżacja Pop art obrazów w pokoju

Dla wielu z nas aranżacja kolorowej grafiki może być nie lada wyzwaniem. Boimy się, że nie posiadamy wystarczającej wiedzy dotyczącej łączenia kolorów czy wzorów ze sobą. Jednak, nie ma się czego obawiać. Podamy Ci kilka prostych zasad. W białych, stonowanych wnętrzach zastosowanie kolorowego printu sprawi, że przestrzeń z eleganckiej zamieni się w bardziej nowoczesną. Za to powieszenie neonowego graffiti w kolorowym pokoju dziecka, dopełni tylko efekt szalonej, dziecięcej zabawy. Nadruk na płótnie staraj się dobierać w zgodzie z własnymi upodobaniami, nie musisz trzymać się zasady łączenia kolorów ze sobą, przecież Pop art broni się sam!

Mocowanie obrazów Pop art

Obrazy te można mocować tak jak każde inne płótna. Możesz zrobić to za pomocą gwoździa wbitego w ścianę, nowoczesnych rzepów do mocowania czy innych taśm dwustronnych, które nie pozostawiają po sobie śladu. Wszystko zależy od tego, na co możesz sobie pozwolić w swoim pomieszczeniu. Obrazy Pop art to cyfrowy wydruk na włoskim bawełnianym płótnie lub cyfrowy wydruk ozdobiony ręcznie malowaną farbą. Ta druga technika, umożliwia uzyskanie błyszczącej powierzchni oraz delikatnej struktury prawdziwego obrazu. Dodatkowo, na rynku dostępne są kilkuelementowe grafiki, które składają się z dwóch, trzech a nawet czterech obrazów! To nadaje efekt pociętego na kawałki obrazu.

Nie ma co więcej zwlekać przed zakupem sztuki Pop art! Cieszy się ona dużą popularnością i podbiła już serca wielu osób. Jeśli lubisz nieoczywiste wnętrza, chcesz coś dodać do swojego pokoju, ale nie jesteś pewny co – postaw na obrazy Pop art! Są one łatwe w mocowaniu oraz efektowne w wyglądzie. Najtrudniejsza część, to wybranie printu, który Ci się spodoba, to pozostawiamy tylko Tobie!

Udostępnij