vbranding.pl

Blog tematyczny o finansach i ekonomii

Rozwój Osobisty

Cudowne greckie wakacje –  Kreta i Santorini

Cudowne greckie wakacje –  Kreta i Santorini

Najpiękniejsze wyspy Grecji to takie, które mogą zaoferować odwiedzającym przeróżne atrakcje, świetną infrastrukturę turystyczną i moc zaskakujących krajobrazów. Kreta, czyli „Królowa greckich wysp” zachwyca podróżnych obecnością kultury minojskiej, wenecką architekturą i niesamowicie bogatą bazą hotelową. 

Wulkaniczne Santorini, czyli słynna „Wyspa Zakochanych” to miejsce bardzo odmienne; pełne klifów, wulkanicznych plaż, urokliwych miasteczek pełnych schodków i butikowych pensjonatów. Spektakularne zachody słońca w Oia znane są wśród wielu zakochanych par a wyspa już od lat cieszy się renomą najbardziej fotografowanego miejsca na świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=uYUZJhjXqJQ 

Kreta – tak blisko i tak ciepło

Kreta to jedna z najpopularniejszych wysp Grecji, która jest symbolem udanego wypoczynku nad Morzem Śródziemnym, wspaniałej przyrody, gościnności, pysznej kuchni i bogatej historii starożytnej. To największa wyspa w Grecji i piąta pod względem powierzchni wyspa w basenie Morza Śródziemnego a jej linia brzegowa ma długość aż ponad 1000 kilometrów! Urokliwe miasteczka jak Chania z weneckim portem, Heraklion z Placem Fontanny. Agios Nikolaos nad Zatoką Mirabello, Retimno z wenecką twierdzą czy też Malia z kompleksem pałacowym epoki minojskiej robią wrażenie na wszystkich przyjezdnych. Nie brakuje tam również plaż, zarówno wulkanicznych jak i tych z białym, żółtym czy różowym nawet piaskiem. Kreta posiada dobrze zorganizowane międzynarodowe lotnisko, mocno rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i bazę hotelową z licznymi kurortami w każdym budżecie. Najdroższe i najbardziej luksusowe kurorty jak Elounda Gulf Villas & Suites czy Elounda Peninsula i Blue Palace znajdują się w Zatoce Mirabello, we wschodniej części wyspy. Z kolei  uważana za najpiękniejszą i najbardziej autentyczną z wiosek rybackich Agia Pelagia leży na północnym wybrzeżu Krety.

Cudowne greckie wakacje

Pocztówkowo piękne i romantyczne Santorini

W Grecji romantyczne Santorini jest stałym i obowiązkowym nieomal punktem dla zakochanych par czy nowożeńców na spędzenie podroży poślubnej. Odwiedziny wyspy mają zapewnić ich związkowi pomyślność na długie lata. Wyspa wulkaniczna, która wraz z kilkoma innymi wchodzi w skład archipelagu Cyklad. To piękne miejsce ma niezwykle ciekawą historię – dawniej znajdowała się tutaj okrągła wyspa, lecz w wyniku potężnej erupcji wulkanu Thera została podzielona na mniejsze, tworząc jedną z największych na świecie kalder o średnicy 10 kilometrów. Przed wybuchem wulkanu na wyspie istniała rozwinięta cywilizacja kultury minojskiej. Większość mieszkańców zdołała opuścić wyspę po wielkim trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wyspę tuż przed wybuchem wulkanu. Naukowcy szacują, że po tragedii wyspa pozostała niezamieszkana przez około 500 lat. Większość ciekawych zabytków na Santorynie jak na przykład Ortodoksyjny Sobór Metropolitalny czy Katolicka Katedra Santorynu i Muzeum Thery znajduje się w miejscowościach Oia oraz Fira.

Cudowne greckie wakacje

Ta malownicza wyspa archipelagu Cyklad wabi turystów nie tylko pięknymi pejzażami, ale także słynnymi w całej Grecji białymi winami czy wyśmienitą lokalną kuchnią opartą na naturalnych składnikach. Lokalne owoce i warzywa hodowane na tej wyjątkowo żyznej powulkanicznej ziemi są niezwykle smaczne i zdrowe. Santorini to nie tylko położona na klifie  Oia, znana z instagramowych zdjęć  wielu gwiazd i podróżników. To też urocze miasteczka, takie jak kryjące wiele tajemnic Pyrgos czy Megalochori w głębi lądu. Niezapomniane zachody słońca z widokiem na morze, tarasy hotelowe z prywatnym basenem i czarne plaże – to wszystko czeka na Was na pocztówkowo pięknym Santorini.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o wakacjach na tych malowniczych greckich wyspach? Jeśli myślicie o spędzeniu urlopu  na wyspach Morza Śródziemnego, warto sprawdzić oferty wycieczek na greckie wyspy i wysepki butikowego biura podróży CARTER® 

Luksusowe wycieczki do Grecji z Carter

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, [email protected]

Poszukujecie czegoś wyjątkowego? https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/mykonos

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Materiał zewnętrzny

Udostępnij