Sklep internetowy
Step2health

  • Zadanie

    Web Design

  • Rok

    2017

  • Klient

    mHEALITH

Przejrzysty, jasny i łatwy w obsłudze dla typowego użytkownika sieci sklep internetowy, w którym znajdziemy produkty wspierające zdrowy styl życia. Produkty z kategorii zdrowy dom, kontrola zdrowia, fit&sport oraz ciąża i macierzyństwo są przedstawione w klarowny sposób - każdy najdzie dla siebie to, czego szuka. 

Sklep internetowy wzbogacony jest o zakładkę blogową, na której znajdziemy artykuły wspierające tematy, w których specjalizuje się sklep. Dzięki temu zyskuje on na wiarygodności i  wzbudza zaufanie u klienta zainteresowanego prowadzeniem zdrowego stylu życia. 

Makietowanie

Sklep został zaprojektowany według standardów UX, dzięki czemu jest w pełni funkcjonalny i użyteczny. Klient z łatwością odnajdzie produkty, na których mu zależy. Dzięki wyszukiwarce, filtrom, sortowaniu oraz polecanym produktom, możemy przypominać klientowi o jego potrzebach i uzasadniać je poprzez barwne opisy, konkurencyjne ceny oraz proste przejście przez elementy składające się na drogę do złożenia zamówienia.  

Projektowanie graficzne

Ograniczenie zdjęć stockowych na rzecz elementów graficznych sprawia, że strona wyróżnia się spośród innych w danej branży. Czcionka użyta do projektu to Keep Kalm w różnych rozmiarach i krojach - dodaje to spójności całemu projektowi. 

Projekty jest  świeży i przejrzysty - odcienie niebieskiego oraz zieleni współgrają z jasnym tłem. Kolorowe produkty są doskonale widoczne na minimalistycznym projekcie, który skupia się wokół kilku charakterystycznych dla strony elementach - grafiki dedykowane są tworzone na szablonie składającym się z dwóch półokręgów. Element ten powiela się również w tle.

 

Kolor

Typografia

Wersja mobilna

Wersja mobilna strony internetowej została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik sieci mógł zrobić zakupy również za pomocą własnego telefonu.

Strona jest lekka i z łatwością odczytuje się na urządzeniach mobilnych, co jest kluczowe dla niecierpliwych użytkowników sieci. Zawierają się w niej wszystkie te elementy, które znajdziemy na klasycznej stronie sklepu. Strona w obu wersjach jest intuicyjna i pozwala na odnalezienie wszystkich informacji, których użytkownik sieci potrzebuje w danym momencie. 

iOS 11

Android