Projekt graficzny
Platforma dedykowana
Strefa Wizażu

  • Zadanie

    Web Design

  • Rok

    2017

  • Klient

    Strefa Wizażu

Projekt portalu zrzeszającego wizażystki oraz klientki - osoby poszukujące profesjonalnych wizażystek.

Intuicyjny panel wyszukiwania, dzięki któremu z łatwością znajdziemy wizażystki z danego rejonu, wyraźne zdjęcia przedstawiające umiejętności czarodziejek makijażu oraz baza inspiracji w trendach z kategorii make up and beauty. Strefa wizażu to także miejsce, w którym znajdziemy szkoły makijażu dla najlepszych. 

 

Makietowanie

Makiety projektu Strefa Wizażu powstały na bazie prostokątów. Geometryczne, proporcjonalne treści przywodzą na myśl wygląd magazynu. Cały projekt skupia się na wyraźnych zdjęciach przedstawiających makijaże profesjonalnych wizażystek, tworząc tym samym miejsce, w którym można się zainspirować i czerpać od najlepszych. 

 

Projektowanie graficzne

Projekt stworzony jest na jasnej bazie z elementami różu w dwóch odcieniach oraz z udziałem skali szarości. Czytelne, wyraźne czcionki  wpisują się w klimat magazynu internetowego  - przypominają nagłówki z gazet.

Ograniczenie liczby kolorów do bazy oraz elementów różu to zabieg celowy, który ma za zadanie wydobyć kolor i podbić zdjęcia wizażystek. Biorąc za podstawę strony wysokiej jakości zdjęcia, musimy mieć świadomość, że równie bogate elementy graficzne będą ciężkie dla użytkownika. 

Kolor

Typografia